PolskieTypy

Nantes - Nancy 07.09.2026 1:0: wynik i statystyki meczu

⚽ Francja Ligue 2 · Francja · 7 września 2026
Nantes logoNantes
1:0
1. połowa: 0:0
07.09.2026 20:45
Nancy logoNancy

Wydarzenia meczu

Frédéric Guilbert🟨
12′
🟨
20′
32′
🟥Elydjah Mendy
32′
🟨Kouroufia Kebe
38′
🟨Pape Meissa Ba
Thomas Robinet1:0⚽
46′
Wilitti Yunussa🟨
50′
64′
🟨Mamadou Fofana

Statystyki meczu: Nantes - Nancy

NantesNancy
1.27xG (oczekiwane gole)0.31
57Posiadanie piłki, %43
15Strzały5
2Strzały celne0
4Rzuty rożne1
15Faule16
3Spalone2
2Żółte kartki3
0Czerwone kartki1
112Ataki88
50Groźne ataki21

💡 Zapowiedź meczu Nantes - Nancy

Autor: Norbert Wysocki — Ekspert od lig europejskich, J1 League i MLS

W piątej kolejce Ligue 2 dojdzie do starcia drużyn, które dzieli przepaść w nastrojach i pewności siebie. Nantes, które fatalnie rozpoczęło sezon, zmierzy się u siebie z Nancy – zespołem pragmatycznym, opartym na solidnej defensywie. Gospodarze, dysponujący najdroższą kadrą w lidze, sprawiają wrażenie, jakby kompletnie stracili kontrolę nad własnym polem karnym, co wpędziło ich na dno tabeli. Goście natomiast zbudowali niemal wzorową linię obrony i regularnie odnoszą czyste zwycięstwa.

⚽ Analiza drużyn

🟡 Nantes – kryzys mimo potencjału

Nantes okupuje ostatnie, 18. miejsce w tabeli, mając na koncie zaledwie jeden punkt po czterech meczach i katastrofalny bilans bramkowy 6:11. Początek rozgrywek okazał się dla faworyta prawdziwym koszmarem: po porażce w premierowym spotkaniu przyszły kolejne dwie, a w minionej kolejce zespół dał się wciągnąć w szaloną wymianę ciosów z Guingamp, ratując z trudem remis 3:3.

Statystyki oczekiwanych goli (xG) wskazują, że Nantes generuje średnio 1,34 xG na mecz i tyle samo dopuszcza pod własną bramkę (1,34 xGA). W praktyce jednak rywale zdobywają średnio 1,50 gola, a gospodarze tracą aż 2,75 bramki na 90 minut. Obrona systematycznie ulega indywidualnym błędom i nadzwyczajnej skuteczności przeciwników – żaden mecz nie zakończył się czystym kontem. Obecny, ostatni fotel to efekt rażącego pecha w defensywie: 11 wpuszczonych goli przy zaledwie 5,36 oczekiwanych (xGA) w ciągu czterech spotkań. Taka dysproporcja prędzej czy później powinna ulec normalizacji.

🔴 Nancy – defensywny fundament i metoda na punkty

Nancy zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem siedmiu punktów po czterech kolejkach i bilansem bramek 3:1. Zaczęli od bezbramkowego remisu i minimalnej porażki, by następnie znaleźć swój rytm i zanotować dwa czyste zwycięstwa z rzędu (1:0 z Pau i 2:0 z Dunkierką), co umocniło ich pozycję w górnej połowie tabeli.

Podopieczni Osvalda Tanchota dopuszczają rywali do zaledwie 0,79 xGA na mecz, a realnie tracą śmieszne 0,25 gola na 90 minut (łącznie jeden stracony gol w całym sezonie). W ofensywie Nancy jest wystarczająco groźne – generuje 1,43 xG na mecz, choć na razie zdobywa tylko 0,75 bramki z powodu przeciętnej skuteczności. Zespół ma solidny fundament w defensywie i dodatni bilans oczekiwanych goli. Ta szczelna obrona pozwala mu metodycznie gromadzić punkty, nawet gdy skuteczność w ataku nie powala.

👥 Kadrowa sytuacja

W Nantes najjaśniejszymi punktami w ofensywie są Younussa (dwa gole i asysta) oraz Corredor (dwa trafienia). Po jednym golu dorzucili Guirassy (z asystą) i Joujou. Głównymi kreatorami są Cafaro i Perrin, którzy zaliczyli po jednym podaniu kluczowym.

W Nancy na czoło wysuwa się Bokangu, który zdobył już dwa gole. Jedno trafienie ma na koncie Fernandes. Cała praca kreacyjna spoczywa na Husnim (dwie asysty) i Fdaouchu (jedna asysta).

📊 Prognoza na mecz Nantes – Nancy

Zakład główny: Nancy nie przegra (kurs 1.73)

Bukmacherzy wciąż stawiają na Nantes, uznając ich za zdecydowanego faworyta ze względu na status klubu i ogromną wartość kadry (76,6 mln euro wobec 14,2 mln euro gości). Jednak obecna forma gospodarzy woła o pomstę do nieba: 11 straconych goli w 4 meczach i zero zwycięstw. Nancy prezentuje się jako wzór pragmatyzmu – straciło zaledwie jedną bramkę w całym turnieju, dopuszcza przeciwników do znikomej liczby okazji (0,79 xGA) i ciągnie serię dwóch przekonujących triumfów. Rozbitym „kanarkom” będzie niezwykle trudno sforsować tak zorganizowaną defensywę. Typ: Nancy nie przegra za 1.73. Szacujemy prawdopodobieństwo tego scenariusza na 60% (każdy kurs powyżej 1,66 jest wart rozważenia).

Zakład na total: Under 2,5 gola (kurs 1.90)

Mecze Nantes to zwykle gwarancja bramek – w 75% ich spotkań padło ponad 2,5 gola (średnia wynosi szalone 4,25 trafienia). Tym razem jednak przyjeżdża Nancy, którego wszystkie dotychczasowe mecze kończyły się „niskim” wynikiem (średnia to dokładnie jeden gol na mecz). Goście raczej nie dadzą się wciągnąć w otwartą grę na wyjeździe – zamkną się w oczekiwaniu na kontrę. Do tego statystyki Nantes wskazują, że tracą znacznie więcej, niż na to zasługują (2,75 gola przy 1,34 xGA) i ta anomalia powinna wygasać właśnie w starciu z defensywnie usposobionym rywalem. Typ: total under 2,5 za 1.90. Prawdopodobieństwo oceniamy na 53% (kurs powyżej 1,88 jest akceptowalny).

NW
Norbert Wysocki
Ekspert od lig europejskich, J1 League i MLS

Norbert Wysocki to ekspert piłkarski, który od ponad dekady śledzi rozgrywki europejskie (Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji), japońską J1 League oraz MLS. W swoich analizach koncentruje się na bieżącej formie drużyn, składach, statystykach uderzeń i decyzjach trenerskich, a także na wpływie napiętego kalendarza. Jego podejście do prognoz opiera się na szczegółowej analizie danych, a nie na subiektywnych odczuciach, co pozwala mu na obiektywne oceny.

Wszystkie teksty autora →

Typ redakcji ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest konkretną rekomendacją do obstawiania. Każdy użytkownik powinien wykonać własną analizę przed podjęciem decyzji o zakładzie.

Kursy na mecz Nantes - Nancy

Wynik (1X2)

X3,611,8724,15

Podwójna szansa

1X1,24X21,93121,29

Obie drużyny strzelą

Nie2,02Tak1,69

Powyżej

11,0121,3632,3544,951.51,212.51,833.52,914.55,8

Poniżej

19,622,8531,5241,121.53,722.51,963.51,334.51,08

Handicap 1

01,3711,02-12,51-25,91.51-1.53,2-2.56,75

Handicap 2

02,9511,4221,07-181.51,262.51,04-1.59

Dokładny wynik

0:012,250:111,750:2231:07,21:16,21:212,751:3352:092:17,92:213,52:3383:015,53:114,253:2254:0354:132

Typy na mecz Nantes - Nancy

MB Marcin Borkowski Poniżej 2.5kurs 2,00 Trafiony

U Nansiego w defensywie jest sporo porządku, a Nantes gra ostatnio niemrawo. Dlatego uważam, że w tym meczu zobaczymy maksymalnie dwa trafienia.

R redtrader Powyżej 3.5kurs 2,82 Nietrafiony

Wieczorne spotkanie Nantes z Nancy w Ligue 2 oglądam z konkretnym zakładem: powyżej 3,5 gola. Kurs 2.82 daje trochę smaczku, a sam wybór to przede wszystkim sposób na dodatkowe emocje. Nie szukam głębszego uzasadnienia – po prostu chcę mieć powody do kibicowania.

MB Marek B. Drużyna 1 powyżej 1.5kurs 1,87 Nietrafiony
BU Bartosz Urbański Rzuty rożne: Drużyna 2 powyżej 3.5kurs 1,75 Nietrafiony

W meczu Nantes z Nancy to goście powinni być groźniejsi przy rzutach rożnych. Ich niewielka przewaga w stałych fragmentach gry sprawia, że linia 3,5 jest do przebicia. Dlatego typuję powyżej 3,5 rzutów rożnych dla Nancy.

O oddsboss Dokładny wynik 2:1kurs 7,90 Nietrafiony

W tym meczu Ligue 2 typuję dokładny wynik 2:1 na korzyść Nantes. Uważam, że gospodarze wykorzystają atut własnego boiska i przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, mimo że Nancy z pewnością postawi trudne warunki. Kurs 7.90 za tę prognozę wydaje mi się kuszącą propozycją.

JK Jan Kwiatkowski Wynik: 1kurs 1,88 Trafiony

Mecz Nantes z Nancy w Ligue 2 to dla mnie jasny sygnał, aby postawić na gospodarzy. Wierzę, że Nantes ma w tym starciu przewagę i udowodni to na boisku, kończąc spotkanie zwycięstwem. Nie widzę większych powodów, by wątpić w ich wygraną, dlatego typuję wynik 1.

Plakat meczu

Nantes - Nancy — kursy

❓ Często zadawane pytania

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Nantes – Nancy?

Mecz odbędzie się 7 września 2026 roku o godzinie 20:45 w ramach 5. kolejki Ligue 2.

Kto jest faworytem według bukmacherów?

Bukmacherzy stawiają na Nantes ze względu na wysoki budżet i wartość kadry (76,6 mln euro), ale zespół jest w kryzysie – zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Jaki jest główny typ na to spotkanie?

Główny typ to „Nancy nie przegra” po kursie 1.73 – goście są w świetnej formie defensywnej, stracili tylko jednego gola w całym sezonie.

Jaka jest forma obu drużyn przed meczem?

Nantes ma 1 punkt po 4 meczach i bilans 6:11 (18. miejsce). Nancy ma 7 punktów, dwa czyste zwycięstwa z rzędu i tylko jedną straconą bramkę (7. miejsce).

Którzy zawodnicy są kluczowi dla obu zespołów?

W Nantes wyróżniają się Younussa (2 gole, asysta) i Corredor (2 trafienia). W Nancy liderem jest Bokangu (2 gole), a asysty zaliczają Husni (2) i Fdaouch (1).

Jaki jest typ na liczbę goli w meczu?

Typ to under 2,5 gola po kursie 1.90 – mecze Nancy są niskobramkowe (średnio 1 gol), a Nantes traci więcej niż zasługuje, co powinno się unormować.