PolskieTypy

Dijon - Saint-Étienne 31.08.2026 2:3: wynik i statystyki meczu

⚽ Francja Ligue 2 · Francja · 31 sierpnia 2026
Dijon logoDijon
2:3
1. połowa: 1:1
31.08.2026 20:45
Saint-Étienne logoSaint-Étienne

Wydarzenia meczu

21′
⚽0:1Thierno Ballo
Sami Szuszan1:1⚽
39′
Paul Bellon🟨
44′
45′
🟨Zuriko Dawitaszwili
Sami Szuszan2:1⚽
55′
64′
⚽2:2Thierno Ballo
80′
⚽2:3Augustin Boakye

Statystyki meczu: Dijon - Saint-Étienne

DijonSaint-Étienne
2.04xG (oczekiwane gole)2.91
48Posiadanie piłki, %52
13Strzały17
7Strzały celne12
3Rzuty rożne3
13Faule14
3Spalone9
1Żółte kartki1
0Czerwone kartki0
112Ataki96
23Groźne ataki54

💡 Zapowiedź meczu Dijon - Saint-Étienne

Autor: Norbert Wysocki — Ekspert od lig europejskich, J1 League i MLS

Na stadionie Gaston Gérard w Dijon szykuje się prawdziwy futbolowy dramat. Zmagający się z kryzysem Dijon, okupujący sam dół tabeli, staje do walki z absolutnym faworytem rozgrywek – Saint-Étienne. Gospodarze desperacko szukają swojego rytmu, nie odnosząc jeszcze ani jednego zwycięstwa w sezonie, podczas gdy goście zamienili się w bezlitosną maszynkę do zdobywania punktów, która zmiata wszystko na swojej drodze.

Analiza taktyczna Dijon

Dijon zajmuje 17. miejsce w strefie spadkowej, mając na koncie zaledwie dwa punkty po trzech kolejkach. Powrót na zwycięską ścieżkę przychodzi podopiecznym Baptiste’a Ridiry z ogromnym trudem. Sezon rozpoczęli od remisu 1:1 z Montpellier, później ponieśli zasłużoną porażkę 0:1 z Pau, by w ostatniej kolejce ponownie podzielić się punktami z Clermont (1:1). Bilans bramkowy (2:3) dobitnie świadczy o systemowych problemach zespołu w kreowaniu sytuacji pod bramką rywala.

W ofensywie gospodarze spisują się bardzo skromnie: generują średnio zaledwie 1.11 xG (oczekiwanych goli) na mecz, zdobywając 0.67 bramki na 90 minut. W fazie defensywnej Dijon dopuszcza rywali do 1.53 xGA na spotkanie, regularnie pozwalając im na strzały z groźnych pozycji. Na szczęście dla nich, dzięki odrobinie szczęścia, tracą tylko jednego gola na 90 minut. Linii obrony wyraźnie brakuje solidności przy pressingu pozycyjnym, co w starciu z czołowymi drużynami Ligue 2 może mieć fatalne skutki.

Analiza taktyczna Saint-Étienne

Saint-Étienne bezdyskusyjnie przewodzi tabeli, mając na koncie komplet punktów – dziewięć oczek po trzech meczach, przy fenomenalnym bilansie bramkowym 10:1 (+9). Podopieczni Iana Catro wystartowali w mistrzostwach w kosmicznym tempie, notując serię trzech pewnych zwycięstw z rzędu, co zmusza konkurentów do nerwowego oglądania się za siebie.

Zaawansowane statystyki gości robią piorunujące wrażenie: Saint-Étienne notuje średnio aż 2.50 xG na mecz, z zimną krwią zamieniając je na 3.33 rzeczywistego gola na 90 minut. W defensywie drużyna działa jak niezdobyta twierdza, dopuszczając rywali do mikroskopijnych 0.48 xGA na spotkanie. Inteligentna kontrola pozycyjna, najwyższa klasa wykonawców i zabójczy pressing po stracie piłki czynią z Saint-Étienne dominującą siłę na każdej części boiska.

Przewidywane składy

Dijon: (do uzupełnienia po oficjalnym ogłoszeniu) Saint-Étienne: (do uzupełnienia po oficjalnym ogłoszeniu)

Sędzia

(Informacje o sędzi do uzupełnienia po oficjalnym ogłoszeniu)

Prognoza i zakład

Główny typ: Zwycięstwo Saint-Étienne (kurs 1.87)

Różnica w klasie, obecnej formie i zasobach między klubami jest przepaścista: wartość składu Saint-Étienne (87,7 mln euro) jest siedemnaście razy wyższa od skromnego budżetu Dijon (5 mln euro). Goście generują astronomiczne 2.50 xG na mecz i mają monolityczną obronę (0.48 xGA). Obrona gospodarzy regularnie szwankuje, dopuszczając rywali do 1.53 xGA na spotkanie. Na wyjeździe podopieczni Iana Catro raczej nie będą ceregielić się z pogrążonym w kryzysie outsiderem i powinni pewnie zgarnąć trzy punkty, kontynuując swoją dominującą serię zwycięstw. Oceniamy prawdopodobieństwo tego wyniku na 55% (wszystko powyżej kursu 1.81 jest grywalne).

Typ na sumę bramek: Ponad 2.5 gola (kurs 2.00)

Mecze z udziałem Saint-Étienne zamieniają się w strzeleckie festiwale: drużyna sama zdobywa średnio 3.33 gola na mecz, a w 100% ich dotychczasowych spotkań w sezonie pewnie przebijana była granica 2.5 gola. Obrona Dijon z trudem powstrzymuje nawet przeciętnych rywali, a przeciwko potężnej grupie ofensywnej z Cardoną na czele ryzykuje rozsypanie się już w pierwszej połowie. Co więcej, goście są w stanie samodzielnie przebić „górny” limit, ponieważ ich potencjał kreatywny pozwala na tworzenie mnóstwa sytuacji. Oceniamy prawdopodobieństwo tego wyniku na 51% (wszystko powyżej kursu 1.96 jest grywalne).

NW
Norbert Wysocki
Ekspert od lig europejskich, J1 League i MLS

Norbert Wysocki to ekspert piłkarski, który od ponad dekady śledzi rozgrywki europejskie (Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji), japońską J1 League oraz MLS. W swoich analizach koncentruje się na bieżącej formie drużyn, składach, statystykach uderzeń i decyzjach trenerskich, a także na wpływie napiętego kalendarza. Jego podejście do prognoz opiera się na szczegółowej analizie danych, a nie na subiektywnych odczuciach, co pozwala mu na obiektywne oceny.

Wszystkie teksty autora →

Typ redakcji ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest konkretną rekomendacją do obstawiania. Każdy użytkownik powinien wykonać własną analizę przed podjęciem decyzji o zakładzie.

Kursy na mecz Dijon - Saint-Étienne

Wynik (1X2)

X3,6814,321,82

Podwójna szansa

1X1,98X21,22121,28

Obie drużyny strzelą

Nie1,88Tak1,8

Powyżej

11,0221,4432,6445,650.511.51,262.51,963.53,324.56,45

Poniżej

18,222,5531,4241,090.59,91.53,322.51,843.51,264.51,06

Handicap 1

03,0511,4421,07-18,31.51,272.51,05-1.59,1

Handicap 2

01,3511,02-12,45-25,751.51-1.53,14-2.56,55

Dokładny wynik

0:09,30:16,40:28,30:3150:4351:0111:16,351:27,91:3151:4352:0232:113,252:215,252:3283:1413:246

Typy na mecz Dijon - Saint-Étienne

B bluepro2018 Podwójna szansa: 1Xkurs 2,19 Nietrafiony

Mecz Dijon z Saint-Étienne to dla gospodarzy kluczowe spotkanie. Grają u siebie i mimo że rywalem jest lider, są w stanie zdobyć punkty – jestem przekonany, że gospodarze nie przegrają. Postawiłem na podwójną szansę 1X.

PW Przemysław Wójcik Powyżej 2.5kurs 1,87 Trafiony

Mecz Dijon z Saint-Étienne to dla mnie jasny sygnał, że padną co najmniej trzy gole. Saint-Étienne ma w tym sezonie specyficzny styl – ich mecze są otwarte i rzadko kończą się na dwóch trafieniach. Dlatego stawiam na powyżej 2.5 gola, kurs 1.87 wydaje się tutaj bardzo zachęcający.

T true_guru884 Wynik: 2kurs 1,67 Trafiony

Początek sezonu w wykonaniu Saint-Étienne to sama ligowa czołówka — zespół idzie bez straty punktów. Ten bilans najlepiej świadczy o sile gości, dlatego w meczu z Dijon wybieram wygraną przyjezdnych po kursie 1.67.

KK Konrad Kozłowski Handicap 2 (-1.5)kurs 2,80 Nietrafiony

Mecz Dijon z Saint-Étienne w Ligue 2 to konfrontacja z rywalem, który jest najpoważniejszym kandydatem do awansu. Dlatego zdecydowałem się na handicap gości (-1,5) przy kursie 2,80, licząc na wyraźne zwycięstwo faworyta.

PZ Patryk Zawadzki Obie drużyny strzelą — Takkurs 1,82 Trafiony
RW Rafał W. Wynik: 2kurs 1,67 Trafiony

Saint-Étienne to marka sama w sobie, a w Ligue 2 taka renoma zobowiązuje. Na wyjazd do Dijon jadą po trzy punkty i nie widzę powodu, dla którego mieliby mieć z tym większe problemy. Stawiam na ich zwycięstwo.

JK Jan Kwiatkowski Handicap 2 (-1)kurs 2,14 Zwrot

Mecz Dijon kontra Saint-Étienne w Ligue 2. Postawiłem na handicap gości (-1) po kursie 2.14. Saint-Étienne to zespół, który powinien poradzić sobie z niższym rywalem, a Dijon nie ma argumentów, by zatrzymać ich na swoim stadionie. Spodziewam się, że goście wygrają różnicą co najmniej dwóch bramek.

MZ Mateusz Zieliński Dokładny wynik 0:2kurs 7,50 Nietrafiony
TK Tomasz Kwiatkowski Rzuty rożne: Drużyna 2 powyżej 3.5kurs 1,54 Nietrafiony

Postanowiłem postawić na to, że Saint-Étienne wykona w tym meczu co najmniej 4 rzuty rożne. Goście są w stanie narzucić swoje tempo i często dochodzą do sytuacji, które kończą się kornerami – dlatego jestem przekonany, że ta linia zostanie przekroczona.

GM Grzegorz Maciejewski Powyżej 2.5kurs 1,92 Trafiony

W Dijon i Saint-Étienne widzę spory potencjał na otwarte spotkanie. Obie ekipy w Ligue 2 nie należą do drużyn, które zamykają się na własnej połowie, a ich styl gry często prowadzi do wymiany ciosów. Spodziewam się, że już od pierwszych minut zobaczymy składne akcje i sytuacje bramkowe po obu stronach.

Mecz zapowiada się na pojedynek, w którym padną co najmniej trzy gole. Kurs 1.92 za powyżej 2,5 bramki uważam za w pełni uzasadniony, biorąc pod uwagę charakterystykę tych zespołów. Stawiam na wynik, w którym kibice nie będą narzekać na nudę.

BL Bartosz Lewandowski Powyżej 2.5kurs 1,96 Trafiony

W meczu Dijon z Saint-Étienne spodziewam się przynajmniej trzech bramek. Goście regularnie grają w wysokim tempie i potrafią zdobywać gole, co powinno przełożyć się na otwarte spotkanie. Stawiam na powyżej 2,5 gola po kursie 1,96.

PK Paweł Kubiak Rzuty rożne: Drużyna 2 powyżej 4.5kurs 2,10 Nietrafiony

Saint-Étienne narzuci swój styl gry w Dijon i wywalczy przynajmniej pięć rzutów rożnych. Zakład na kornery gości powyżej 4,5 ma solidne podstawy.

SA Sebastian Adamczyk Wynik: 2kurs 1,79 Trafiony

Mecz Dijon – Saint-Étienne w Ligue 2. Dla mnie to jasne, że goście są zdecydowanie lepsi. Dijon nie ma argumentów, żeby zagrozić rywalowi, a Saint-Étienne powinno to wykorzystać i zgarnąć trzy punkty.

Plakat meczu

Dijon - Saint-Étienne — kursy

❓ Często zadawane pytania

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Dijon – Saint-Étienne?

Mecz odbędzie się 31 sierpnia 2026 roku o godzinie 20:45 na stadionie Gaston Gérard w Dijon.

Kto jest faworytem tego spotkania?

Zdecydowanym faworytem jest Saint-Étienne, które prowadzi w tabeli Ligue 2 z kompletem punktów i bilansem bramkowym 10:1.

Jaki jest główny typ redakcji na ten mecz?

Redakcja typuje zwycięstwo Saint-Étienne (kurs 1.87) oraz ponad 2,5 gola (kurs 2.00).

W jakiej formie są obie drużyny?

Dijon zajmuje 17. miejsce z zaledwie 2 punktami i bez zwycięstwa w sezonie. Saint-Étienne ma 9 punktów po trzech pewnych wygranych.

Jakie są kluczowe statystyki ofensywno-defensywne?

Saint-Étienne generuje średnio 2.50 xG na mecz, a Dijon tylko 1.11 xG. W obronie goście dopuszczają 0.48 xGA, gospodarze aż 1.53 xGA.